OBAVIJEST MATURANTIMA – DRŽAVNA MATURA
Autor: Tatjana Radić, 18. 7. 2022.

Dragi maturanti,

svi koji ste položili barem jedan ispit državne mature na ljetnom roku možete doći po svoju potvrdu o položenim ispitima u srijedu, 20.7.2022. od 11 do 12 sati (prizemlje škole). Napominjem da učenici koji imaju neopravdani izostanak na ispitu, prije podizanja svjedodžbe, moraju prvo u sustavu Postani student pogledati na karticu Moja zaduženja i podmiriti trošak ispita (ponijeti uplatnicu, za slučaj da se u sustavu ne vidi uplata).

Prijave ispita za jesenski rok traju od  21.7. do 31.7.2022. Na jesenski rok se prijavljuju svi koji žele polagati ispite bez obzira što ste prijavili u ljetnom roku, sada ponovno birate i predmete i razinu. Pripazite samo kod prijave na fakultete (isprobavanja), može vam se dogoditi da vam fakultet sam automatski prijavi neki izborni predmet koji mu je potreban, pa zato na kraju provjerite svoje prijavljene ispite i obrišite izborne predmete na koje ste prijavljeni, a nemate ih namjeru polagati.

Besplatan ispit je za one koji zbog popravka ili drugog razloga nisu izašli na ljetni rok, te ako na ljetnom roku niste položili određeni ispit. Ispit se plaća samo ako se ste u ljetnom roku položili ispit, a u jesenskom roku želite popraviti ocjenu. Sami se prijavljujete u sustavu, ništa ne morate meni donositi potpisano.

Uvjet za izlazak na jesenski rok je položen popravni ispit u ljetnom ili jesenskom popravnom roku.

Ovdje možete pogledati i preuzeti kalendar i vremenik provedbe ispita državne mature za jesenski rok.

.

Priloženi dokumenti: