OTVARANJE UČENIČKOG DOMA šk. god. 2020./2021.
Autor: Gordana Dubrović, 4. 9. 2020.

Dragi učenici, poštovani roditelji, skrbnici,

početak nove školske godine 2020./2021. svima je neobičan i izazovan radi epidemije koronavirusom (COVID – 19), te trebamo uvažavati preporuke i upute  HZJZ kako bi nam suživot u domu bio ugodniji, sigurniji, te kako bismo rizik zaraze sveli na najnižu razinu. Obzirom na situaciju prinuđeni smo organizirati nešto drugačiji protokol dolaska učenika u dom. Molimo roditelje/ skrbnike na razumijevanje kako bismo svi što lakše i bezbolnije, a sa što manje poteškoća po zdravlje svih nas pa tako i vaše djece, a naših učenika, počeli sa radom školske godine.

KLIKNITE NA OPŠIRNIJE za NASTAVAK OBAVIJESTI

Apeliramo da svi uvažite promjene i ograničenja koje uvodimo kako bismo postigli uvjete za što sigurniji boravak u našoj instituciji.

Stoga molimo roditelje, skrbnike i učenike da pažljivo pročitaju Upute HZJZ-a   koje su priložene u dokumentu, te se istih svi pridržavamo.

U priloženim dokumentima je i IZJAVA koju učenik treba predati pri ulasku u Učenički dom.                        .

Dolazak učenika 6. rujna 2020. predviđen je u 16.00 sati i nadalje.

Preporuke za roditelje, skrbnike, učenike:

-  učenika možete  dovesti u dvorište pridržavajući se svih mjera i Uputa HZJZ-a,

roditelji NE SMIJU ULAZITI u dom,

učenici koji imaju simptome na COVID -19 NE SMIJU ulaziti u dom,

učenici kojima je izrečena mjera SAMOIZOLACIJA ne smiju ulaziti u dom,

učenici kojima je potvrđena zaraza koronavirusom (COVID-19) ne smiju   ulaziti u dom,

ponijeti osobni toplomjer,

ponijeti masku

ponijeti posteljinu i jastuk

ponijeti sredstva za osobnu higijenu i za održavanje higijene  prostora

u dom se ne smiju unositi stvari koje nisu potrebne za aktivnosti škole i  doma.

Hvala svima na razumijevanju i podršci te ukoliko se svi budemo pridržavali Uputa HZJZ,  rad i život u domu bit će nam ugodniji i zdraviji, sačuvat ćemo svoje zdravlje i zdravlje drugih.

Dobro nam došli, i želimo vam ugodan boravak u domu i  sretan početak nove školske godine!

Voditeljica:

Mirjam Džalto, prof.

VAŽNO
Roditeljski sastanak za učenike koji su upisani u prvi razred školske godine 2020./2021. i dobili mjesto u učeničkome domu, bit će u nedjelju 6. 9.2020. u 16,00 sati.

Ako netko nije u mogućnosti  ostati na sastanku, treba ostaviti svoj mail.

Priloženi dokumenti:
Ucenicki_domovi_27_08_20.pdf (119.76 KB)
IZJAVA_(1).docx (13.28 KB)
Dopis_Dostava_edukativnih_materijala.pdf (293.64 KB)

TRGOVAČKI DOM

Početak rada doma datira od daleke 1964. godine, točnije od 1.2.1964. kada je svečano počeo sa radom. Dom je sagrađen sredstvima Komore 50% i sredstvima kredita društvenog fonda 50%. Izgradnja je zamišljena u dvije faze.

U prvoj fazi izgrađen je samo spavaonički dio, a učenici su se hranili u restoranu društvene prehrane. Starije generacije učenika ovog doma sa sjetom se sjećaju "kaubojskih" uvjeta prehrane u restoranu "27. jul".

Interensantan je podatak da su prvi učenici plaćali opskrbninu 11.500 dinara, a već za dva mjeseca cijena je zbog poskupljenja mesa povećana na 12.000 dinara.

Budući da nije bilo novaca za izgradnju druge faze doma (gdje bi bile smještene učionice, društvene prostorije, te kuhinja sa restoranom) prešlo se u preuređenje postojećeg prostora. Tako je u prizemlju od dviju soba i dijela hodnika napravljena postojeća učionica. Naporima djelatnika doma, i uz pomoć SIZ-a za trgovinu, 1977. godine preuređen je prostor bivše kotlovnice za kuhinju, a od predvorja i dviju soba napravljena je blagovaonica.

1991. godine primili smo prve prognanike iz Tenja u dom, i od tada do 1999. u domu borave prognanici.

Godine 1994. domu je dograđen jedan kat, a dom je generalno renoviran u projektu renoviranja same škole 2004. godine.
Odgovorna osoba: Vesna Pirić (031/202-920)