preskoči na sadržaj

Trgovačka i komercijalna škola "Davor Milas"

Login
VIRTUALNA ŠETNJA

Dobrodošli na virtualnu šetnju
TRGOS

Videoprezentacija škole

Raspored sati

ŠKOLSKI Wi-Fi

eDnevnik

GOOGLE UČIONICE

Potrebno je napraviti sve što piše u OBA dokumenta

Info centar za mlade

Tražilica
Brojač posjeta
Ispis statistike od 21. 11. 2012.

Ukupno: 4200428
Ovaj mjesec: 6814
Ovaj tjedan: 1731
Danas: 8
Škola i partneri

Besplatan web

Web hosting

Vijesti
Povratak na prethodnu stranicu Ispiši članak Pošalji prijatelju
PROJEKT PREVENCIJA PO MJERI MLADIH
Autor: Kristina Jurić, 28. 3. 2017.

Pod pokroviteljstvom: Ured za suzbijanje zlouporabe droga Vlade Republike Hrvatske, Ministarstvo zdravlja, Ministarstvo pravosuđa)

Trajanje projekta: 1.studeni 2016.-31.listopad 2017.

Prijavitelj projekta: Centar za nestalu i zlostavljanu djecu


Partneri:

1. Zavod za javno zdravstvo Sveti Rok Virovitica

2. Dom za odgoj djece i mladeži Zagreb

3. Centar za pružanje usluga u zajednici Klasje

Suradnici:

1. Edukacijsko-rehabilitacijski fakultet

  • Valentina Kranželić doc.dr.sc. socijalni pedagog, pročelnica Edukacijsko rehabilitacijskog fakulteta;
  • Ivana Jeđud Borić doc. dr. sc. socijalni pedagog

2. Dom trgovačke i komercijalne škole 'Davor Milas' iz Osijeka

3. Srednjoškolski đački dom iz Osijeka


OPĆI CILJ PROJEKTA:

Prevenirati ovisnička ponašanja korisnika Doma za odgoj djece i mladeži Zagreb,Centra za pružanje usluga u zajednici Klasje te korisnika učeničkih domova u Osijeku razvijanjem socijalnih vještina djece i mladih te organizacijom izvannastavnih aktivnosti u svrhu kvalitetnog provođenja slobodnog vremena.

 

Projekt uključuje:

Sastanak projektnog timaJ, osmišljavanje radionica za kvalitetno provođenje slobodnog vremena (studeni, prosinac 2016. godine te siječanj i veljača 2017.godine), izrada online obrasca za savjetovanje djece i mladih 'Mladi za mlade', provođenje treninga socijalnih vještina s djecom i mladima iz odgojnih i učeničkih domova koji sudjeluju u projektu, provođenje radionica s djecom i mladima iz odgojnih i učeničkih domova (ožujak, travanj, svibanj, lipanj i rujan 2017.godine., izložba radova i fotografija s održanih radionica (listopad 2017.godine), edukacija odgajatelja i volontera o sredstvima ovisnosti te važnosti socijalnih vještina i kvalitetnog provođenja slobodnog vremena u prevenciji ovisničkih  ponašanja, edukacija za buduće provoditelje treninga socijalnih vještina u odgojnim i odgojno-obrazovnim ustanovama, o samom treningu i njegovoj primjeni,  prikupljanje i pripremama materijala za prošireno izdanje Priručnika za provođenje treninga socijalnih vještina: kontinuirano od veljače do listopada 2017.godine, izrada proširenog izdanja Priručnika za provođenje treninga socijalnih vještina, Okrugli stol (OS/ZG),  aktivnost se provodi u siječnju i veljači 2017.godine, osmišljavanje i izrada letaka o prevenciji ovisničkih ponašanja (prosinac 2016. godine,siječanj i veljača 2017.godine), medijska   kampanja (studeni 2016. godine - listopad 2017.godine), obilježavanje mjeseca borbe protiv ovisnosti (prosinac 2016. godine), *LEGIRANJE; NEDROGIRANJE, obilježavanje Svjetskog dana nepušenja, 31. svibnja 2017. godine i obilježavanje Dana protiv zlouporabe droga i nedozvoljenog korištenja opojnih tvari, 26. lipnja 2017. godine,  osmišljavanje i izrada promotivnog videospota (veljača - travanj 2017. godine).

U Projektu sudjeluju Martina Perković, prof., Katarina Marschalek, prof., Kristina Jurić, prof. (koordinator) te trinaest učenika prvih razreda smještenih u Učeničkom domu Trgovačke i komercijalne škole „Davor Milas“, Osijek. Do sada je održan Okrugli stol te radionice za odgajatelje i stručne suradnike (Trening socijalnih vještina). Odgajatelji i stručni suradnici će usvojeno prenijeti učenicima a u svrhu što kvalitetnijeg provođenja slobodnog vremena. U sklopu ovog projekta nastavit će se i naša suradnja s Udrugom „Vaga“,  zatim Azilom, Udrugom „Mogu“, Srednjoškolskim đačkim domom iz Osijeka, ZZJZ „Sv. Rok“ VPŽ-e, Centrom za pružanje usluga u zajednici „Klasje“, CNZD…

Kristina Jurić, prof.

 





[ Povratak na prethodnu stranicu Povratak | Ispiši članak Ispiši članak | Pošalji prijatelju Pošalji prijatelju ]
TRGOVAČKI DOM

 

Početak rada doma datira od daleke 1964. godine, točnije od 1.2.1964. kada je svečano počeo sa radom. Dom je sagrađen sredstvima Komore 50% i sredstvima kredita društvenog fonda 50%. Izgradnja je zamišljena u dvije faze.
 
U prvoj fazi izgrađen je samo spavaonički dio, a učenici su se hranili u restoranu društvene prehrane. Starije generacije učenika ovog doma sa sjetom se sjećaju "kaubojskih" uvjeta prehrane u restoranu "27. jul".
 
Interensantan je podatak da su prvi učenici plaćali opskrbninu 11.500 dinara, a već za dva mjeseca cijena je zbog poskupljenja mesa povećana na 12.000 dinara.
 
Budući da nije bilo novaca za izgradnju druge faze doma (gdje bi bile smještene učionice, društvene prostorije, te kuhinja sa restoranom) prešlo se u preuređenje postojećeg prostora. Tako je u prizemlju od dviju soba i dijela hodnika napravljena postojeća učionica. Naporima djelatnika doma, i uz pomoć SIZ-a za trgovinu, 1977. godine preuređen je prostor bivše kotlovnice za kuhinju, a od predvorja i dviju soba napravljena je blagovaonica.
 
1991. godine primili smo prve prognanike iz Tenja u dom, i od tada do 1999. u domu borave prognanici.
 
Godine 1994. domu je dograđen jedan kat, a dom je generalno renoviran u projektu renoviranja same škole 2004. godine.
Odgovorna osoba: Mirjam Džalto (031/202-920)
preskoči na navigaciju