MIROTVORNA ŠKOLA
Autor: Ivica Mršo, 5. 9. 2017.

Mir i solidarnost su dvije vrhunske etičke i moralne kategorije na kojima se u našoj školi ustrajno radi kako bi zaživjele u svakodnevnoj međusobnoj komunikaciji i školskom suživotu. Dobro nam je poznato da se do toga ne dolazi spontano već je potrebno uložiti ogroman trud kako bi se naši učenici uputili u one stvarnosti koje te dvije kategorije promiču na najbolji mogući način.

Tako smo ovih dana sudjelovali na jednom značajnom forumu koji je promišljao elemente mirotvornosti i načine njihove primjene u školskom okruženju.  Forum Mirotvorna škola održan je u  prostoru Likovne galerije Valdinger  1. rujna 2017. u organizaciji Katarine Kruhonje iz Centra za mir, nenasilje i ljudska prava. Na Forumu je sudjelovalo  14 osnovnih i srednjih škola iz cijele Hrvatske. Bila je to prigoda da predstavimo rad naše škole i aktivnosti vezane za područje mirotvorstva i ljudskih prava, a i da međusobno razmijenimo iskustva i načine njihova provođenja u školama. Bilo je petero predstavnika iz naše škole: Ivica Mršo (pedagog), i učenici: Igor Bijelić, Luka Oliš, Dora Medved, Antonija Balta (svi iz 3.K1 razreda).