CroMSIC - edukacijom protiv AIDS-a
Autor: Ivica Mršo, 20. 11. 2015.

I ove godine nastavljamo s nizom predavanja i radionica koje održavaju studenti 3. godine Medicinskog fakulteta u Osijeku. Edukacijom su obuhvaćeni svi učenici prvih razreda koji su po naravi stvari i izloženi rizičnom ponašanju i različitim neutemeljenim i pogrešnim stavovima vezanim za spolno prenosive bolesti..

CroMsik je organizacija studenata medicine Republike Hrvatske koja se bavi međunarodnim aktivnostima i usmjerena je ka uzajamnom povezivanju, razmjeni iskustava te promicanju humanih ideja i etičkih načela među studentima medicine i širom društvenom populacijom. Inače je ova edukacija povezana s obilježavanjem Svjetskog dana borbe protiv AIDS-a koji se obilježava 1. prosinca. Konačni cilj je podizanje svijesti kod mladih ljudi o problemima koje izazivaju HIV, AIDS i druge spolno prenosive bolesti.

Ovom prilikom zahvaljujemo se mladim studenticam treće godine Medicinskog fakulteta u Osijek na susretljivosti i suradnji:  Maji Kožul, Nikolini Tutić i Anamariji Špiranović.