Festival znanosti 2015.
Autor: Tatjana Radić, 30. 4. 2015.

I ove godine učenici i profesori Trgovačke i komercijalne škola "Davor Milas" Osijek bili su sudionici Festivala znanosti. U petak, 24. travnja učenici  1.3, 3.k2, 3.k3, 4.k2 i 4.k3 u pratnji profesora  Dore Radl Ćućić, Dinka Jukića, Renate Petrović i Marine Hržica, posjetili su  Prehrambeno-tehnološki fakultet u Osijeku.

Prisustvovali smo predavanjima na temu Kemija Sunca, Solarne elektrane, Sunce kao izvor energije u svakodnevnom životu i Sunce - pitanje života i smrti. Nakon predavanja upoznali smo se s radionicama na temu Zdravlje u bojama, Okrenimo se suncu i Predstavljamo vam grijalicu-Sunce. U laboratoriju smo gledali bakterije pomoću  mikroskopa, degustirali voćne sokove i  "zdrave" margarine od hladno prešanih ulja. Domaćini su nas ugodno dočekali  te ovom prilikom zahvaljujemo ovogodišnjem organizatoru dr. Anti Lončariću i njegovom timu. S veseljem čekamo sljedeći Festival znanosti.

Voditelj školskog projekta, Marina Hržica