TABAN 2013.
Autor: Tatjana Radić, 24. 10. 2013.

Ove godine smo proslavili petnaestogodišnjicu našeg tradicionalnog pohoda Baranji. Kroz tih petnaest godina doživjeli smo bezbroj lijepih uspomena koje smo uvijek pokušali sačuvati na našim fotografijama, ali ono najljepše je ostalo u našim sjećanjima koja povremeno bljesnu u nekom detalju koji samo za nas ima tajno značenje.

Generacije naših učenika prošle su ovom stazom na kojoj su testirali svoju izdržljivost i snagu volje. Mnogi već odavno nisu u našoj školi i životna turbolencija odnijele ih je na različite strane svijeta, ali će im zacijelo srce radosno zatreperiti  kada jednog dana sjednu u svoj automobil i lagano se povezu do legendarnog Kormorana gdje su nekoć veseli, mladi i nasmijani hodali u društvu svojih prijatelja i profesora. Prigoda je to da se sjetimo našeg besmrtnog Hoca (Franje Hocenskog) koji je osmislio ovaj trinaestkilometarski pohod kako bismo obilježili mirnu reintegraciju naše voljen Baranje.

Rijeka mladosti opet je potekla i još jedna genercija učenika ostavila je tragove svojih tabana na ovoj zelenoj stazi ljepote.

Slijedimo ih slikom: