Kreativna riznica 2024.
Autor: Marinela Boras, 3. 5. 2024.

Naša je škola u školskoj godini 2023./2024. nositelj projekta ,,Moj plan, moj projekt'' u sklopu kojega se učenici pripremaju za međunarodno natjecanje pod nazivom ,,Milenijsko natjecanje iz kreativne industrije''. U projektu sudjeluju učenici prvih, drugih i trećih razreda te nastavnice Jasna Kondža-Staničić, Tatjana Radić i Marinela Boras. Partneri u projektu su nastavnice Dora Radl Ćućić i Ljubica Stantić iz škole ,,Malac Genijalac'' u Osijeku.

Učenici su u pratnji nastavnica posjetili ,,Kreativnu riznicu'', popularizacijski simpozij koji se održava na Ekonomskom fakultetu u Osijeku. Imali su priliku posjetiti razna predavanja i radionice, primjerice ,,Komunikacija s ARThetipom'', okrugli stol ,,Brendiranje Riznicom'', te panel-rasprave kao što su ,,Središte kreativne industrije'', ,,Rizničarske vrijednosti'', ,,Brokeri nadahnuća'' i ,,Model kružne kreativnosti''. Radionice i rasprave motivirale su učenike te nadahnule nastavnice za daljnje kreativno djelovanje.

Nastavnice su uz ravnateljicu Renatu Petrović prisustvovale i ,,Gala vodikovoj svečanosti'' na kojoj su dodijeljene nagrade za najuspješnija rješenja Milenijskog natjecanja iz kreativne industrije. Simpozij je završio svjetlosnim muralima pa se nadamo da će idejna rješenja učenika naše škole zabljesnuti na sljedećem Milenijskom natjecanju.