Posjet projektu ,,Egipat''
Autor: Marinela Boras, 1. 5. 2024.

Učenici naše škole su u pratnji profesorice engleskog i njemačkog jezika Marinele Boras u petak, 19. travnja 2024. godine, posjetili Isusovačku klasičnu gimnaziju s pravom javnosti u Osijeku. Povod posjetu bio je odgojno-obrazovni projekt ,,Egipat'' za koji su se učenici i nastavnici škole marljivo pripremali tijekom godine. Tema projekta odlično se uklopila u kurikulum stranoga jezika jer su učenici na satima učili o raznim zemljama i kulturama, pa i o Egiptu.

Mogli smo posjetiti razne predstave te smo se odlučili za predstave ,,Josip i njegova braća'' i ,,Mumija'' koje su nas oduševile. Učenici su mogli prisustvovati radionicama kao što je Champollionova kuća, Piramidama do zvijezda, Svijet u malom, Faraonske insignije, Pobožni Egipat, Nefertitine odaje, Majstor Paneb, svaka mu čast, i druge. Posjetili smo i Podzemni svijet koji nas je zastrašio, ali nismo završili u Paklu. Učenici su izradili suvenire na zadanu temu koju su se mogli kupiti u prigodnoj suvenirnici.

Naposljetku smo se mogli osvježiti ili pojesti egipatske specijalitete u taverni. Smatramo važnim poticati međuškolsku suradnju među srednjim školama u gradu, ali i županiji, pa pozivamo sve učenike, roditelje i nastavnike da posjete i našu školu na Dan otvorenih vrata koji će se održati u četvrtak, 9. svibnja 2024. godine. Također pozivamo sve učenike osnovnih škola i njihove roditelje, a posebice učenike završnih razreda koji mogu dobiti sve potrebne informacije i sudjelovati u raznim radionicama. Veselimo se novoj generaciji učenika koji odluče nastaviti svoj obrazovni put u našoj školi.