Regionalna razina projekta Mreža čitanja
Autor: Marina Jukić, 19. 3. 2024.

U petak 8. ožujka 2024., s početkom u 12 sati, održana je regionalna razina natjecanja projekta za poticanje čitanja i kreativnosti za srednje škole Mreža čitanja u školskoj godini 2023./2024. u dvije kategorije: kvizu znanja i izradi multimedijskoga rada.

Kviz znanja održan je na daljinu pod dodijeljenom šifrom škole. Za ovu je razinu natjecanja trebalo pročitati i drugu knjigu s popisa natjecanja, Perzepolis Marijane Satrapi. Kviz se sastojao od ukupno 60 pitanja iz prve dvije knjige: Hotela Wartburg, Zorana Žmirića i Perzepolisa Marijane Satrapi.

Kvizu znanja pristupilo je sedam učenica: Marta Josipović, Stela Lončarić i Barbara Šuster iz 3.K1 razreda, a iz 4.K1 razreda Anđela Knežević, Gabrijela Levačić, Josipa Majdenić i Antonija Šimić. Kako bi prešle na sljedeću, nacionalnu razinu, bilo je potrebno točno riješiti 75% pitanja. Sve su učenice uspješno prešle prag i plasirale se na nacionalnu razinu.

U natjecanju kreativnosti, tim naše škole sastavljen od tri učenice 3.K1 razreda: Marte, Stele i Barbare, pod dodijeljenom šifrom škole Gavran, također se svojim digitalnim časopisom U mreži odrastanja – izazovi i prepreke uspješno plasirao na nacionalnu razinu, osvojivši visoko drugo mjesto. Mentor je učenicama u obje kategorije nastavnica hrvatskoga jezika Marina Jukić.

Čestitke učenicama i puno sreće u svibnju na nacionalnoj razini!