WORDSKILLS CROATIA - Međužupanijsko natjecanje
Autor: Ivica Mršo, 12. 3. 2024.

U Trgovačkoj i komercijalnoj školi "Davor Milas" održano je Međužupanijsko natjecanje iz discipline Prodajne vještine. Natjecalo se sedam učenika iz Ekonomske i turističke škole Daruvar, Ekonomske i trgovačke škole Ivana Domca Vinkovci, Ekonomsko-birotehničke škole Slavonski Brod, Ekonomske škole Braća Radić Đakovo, Srednje škole Valpovo, Srednje škole Novska te učenici Trgovačke i komercijalne škole "Davor Milas".

Prodajne vještine

Riječ je o pojedinačnom natjecanju, dakle iz svake škole natječe se po jedan učenik, iz nekoliko županija, pa je riječ o međužupanijskom natjecanju - kaže mr. sc. Renata Petrović, ravnateljica Trgovačke i komercijalne škole "Davor Milas".

Dodaje da je to izlučno natjecanje na kojem će se izbrati najbolji učenici koje u svibnju očekuje Državno natjecanje u Zagrebu. "Tamo će biti više od 350 najboljih učenika iz više od 200 strukovnih škola koji će se natjecati u 42 strukovne discipline. To će natjecanje biti jedno od najvećih u ovom dijelu Europe, a najbolji učenici izborit će se za sudjelovanje na Svjetskom natjecanju", ističe ravnateljica Petrović. Dodaje da je cilj natjecanja popularizacija i promocija strukovnih vještina i strukovnog obrazovanja.

Natjecanje iz discipline Prodajne vještine održano je istovremeno u Osijeku, Bjelovaru i Zadru, a s ta tri međužupanijska natjecanja najbolji učenici plasiraju se na Državno natjecanje. Prije početka natjecanja učenici su izvlačili brojeve i zaporke za svoje zadatke te praktični dio natjecanja koji je održan u Školskoj radionici za praktičnu nastavu, poznatijoj pod starim nazivom Stop. "Bilo je stresno, ali lijepo iskustvo. Najteži mi je bio ispis računa, jer danas sve radimo digitalno. Želim raditi kao prodavačica, jer smatram da je rad s kupcima zanimljiv", rekla nam je učenica Nikolina Nikić iz Novske nakon natjecanja.

Natjecanje je održano pod pokroviteljstvom Osječko-baranjske županije.

autor teksta: Vesna Latinović
preneseno iz Glasa Slavonije, 9. ožujka, 2024.