Održana školska razina kviza znanja i kreativnosti MREŽA ČITANJA
Autor: Marina Jukić, 14. 12. 2023.

U petak 8. prosinca 2023. s početkom u 12 sati održana je školska razina kviza znanja i kreativnosti Mreža čitanja za srednje škole u školskoj godini 2023./2024. Mreža čitanja projekt je Hrvatske mreže školskih knjižničara za poticanje čitanja i kreativnosti učenika srednjih škola.

Svrha mu je: predstaviti rezultate rada, znanja, vještine, sposobnosti i kompetencije učenika i njihovih mentora, motivirati i potaknuti učenike na čitanje s razumijevanjem, istraživanje, otkrivanje i kreativno stvaranje, poticati timski i individualni rad, poučavati učenike suvremenim informacijskim tehnikama, vještinama i znanjima, raditi na unaprjeđenju životnih vještina i poticati na organizirano i smisleno provođenje slobodnoga vremena.

Mreža čitanja provodi dvije kategorije natjecanja: kviz znanja i natjecanje u kreativnosti - izrada multimedijskoga rada. Naša je škola sudjelovala u obje kategorije natjecanja pod mentorstvom profesorice Marine Jukić. Važno je napomenuti kako učenici u obje kategorije natjecanju pristupaju pod šiframa škola, a svoje ime upisuju samo oni koji dođu do nacionalne razine natjecanja.

Kvizu je znanja pristupilo ukupno 708 učenika, od kojih je sedam naših učenica: Marta J., Stela L. i Barbara Š. iz 3.K1 razreda i Antonija Š., Anđela K., Gabrijela L. i Josipa M. iz 4.K1 razreda. Sve su učenice uspješno prošle školsku razinu u kojoj je trebalo ostvariti minimalno 60% riješenosti kviza znanja.

U drugoj kategoriji, kategoriji izrade multimedijskog rada, predstavljao nas je jedan tim pod šifrom škole. To su učenice 3.K1 razreda: Marta J., Barbara Š. i Stela L. Učenice su osmislile časopis vezan uz tri zadane knjige izrađen kombiniranjem  nekoliko digitalnih alata kojim su, također, uspješno prošle školsku razinu natjecanja.

Sljedeća, regionalna razina natjecanja održat će se 8. ožujka 2024., a koja će provjeravati čitanost i razumijevanje prve dvije zadane knjige, Hotela Wartburg Zorana Žmirića i grafičkog romana Perzepolis Marijane Satrapi.

Čestitamo učenicama i mentorici i želimo im puno uspjeha na regionalnoj razini u ožujku!