Zadruga i Volonterski klub Trgos sudjelovali na festivalu GLEDAJ (U)DRUGE
Autor: Marina Jukić, 4. 10. 2023.

U četvrtak 28. rujna na Trgu slobode u Osijeku, od 11 do 13 sati, održao se treći po redu festival Gledaj (u)druge. Festival je organizirao DKolektiv - organizacija za društveni razvoj koja svojim djelovanjem želi doprinijeti razvoju demokratske kulture, razvoju volonterstva, uključivom društvu i boljem položaju manjinskih, ranjivih i marginaliziranih skupina. DKolektiv surađuje s organizacijama civilnoga društva, inicijativama, građanima, javnim institucijama, javnim i privatnim ustanovama, medijima, gospodarstvom, ali i europskim međunarodnim organizacijama.

Cilj je ove kampanje bio predstaviti svoj rad kroz različite aktivnosti koje će pokazati što rade i zašto, što im je  i uspjelo na održanome festivalu, na kojemu su se predstavile brojne udruge i predstavnici osnovnih i srednjih škola s područja Osijeka i okolice. Svi su oni, na postavljenim štandovima, zanimljivim radionicama i aktivnostima predstavile svoj rad i svoje volonterske projekte. Naša je škola,  u suradnji s Domom učenika Trgovačke i komercijalne škole „Davor Milas“ predstavila svoju novoosnovanu zadrugu Trgos i Volonterski klub. Učenici su vješto predstavili svoje rukotvorine: unikatne vrećice lavande s originalnim osječkim slengom, filcane radove, oslikane majice, obruče za kosu i provedene projekte Volonterskoga kluba. Na festivalu su sudjelovali učenici prvih i drugih komercijalnih  razreda  škole, učenici Doma učenika i njihovi profesori volonteri: Marina Hržica, Kristina Jurić, Anamarija Milković i Marina Jukić. Zanimljivo je da se kampanja „GLEDAJ (U)DRUGE“  provodila na području cijele Hrvatske.

Bilo je to inspirativno i ugodno druženje koje će zasigurno rezultirati novim suradnjama i volonterskim projektima.