Storyland i eTwinning povodom Dana otvorenih vrata te obilježavanje svjetskog Dana poezije
Autor: Marinela Boras, 22. 8. 2023.

Dana 19. svibnja 2023. u našoj školi održan je Dan otvorenih vrata. Ovim projektom vrata škole otvorena su budućim i sadašnjim učenicima, kao i njihovim roditeljima, ali i svim zainteresiranim građanima. Održan je velik broj aktivnosti iz stručnih nastavnih predmeta kao što su poznavanje robe, marketing i poduzetništvo, ali i općeobrazovnih predmeta. Jedna od radionica aktiva stranih jezika bila je ''Storyland + eTwinning'' pod vodstvom profesorice engleskoga i njemačkoga jezika Marinele Boras, prof. mentor.

Nakon odličnog uspjeha učenice 3.K1 razreda Gabrijele Levačić i učenika 3.K2 razreda Ante Vekića u natjecanju engleskoga jezika u pisanju priča ''HUPE in Storyland'' pod mentorstvom profesorice Boras učenicima su uručeni certifikati. Posebno treba istaknuti da je učenica Gabrijela Levačić osvojila izvrsno četvrto mjesto na državnoj razini natjecanja za srednje škole. Da izuzmemo gimnazije, naša vrijedna učenica osvojila bi prvo mjesto u kategoriji strukovnih škola. Stoga su naši kreativni učenici odlučili podijeliti svoje priče s vršnjacima.

Povodom Dana otvorenih vrata čitali su svoje priče te je održan razgovor s autorima o motivaciji za čitanje knjiga i pisanje priča te temama priča. U prilogu se nalazi zbornik priča s preko 800 strana u kojemu možete pročitati njihove priče ''A little moment of eternity'' (Gabrijela Levačić) i ''A geek and a gal'' (Ante Vekić). U sklopu radionice bio je prisutan i kutak za čitanje te eTwinning kutak pa treba pohvaliti i učenicu 3.K1 razreda Josipu Majdenić koja je zainteresiranoj javnosti pružila sve informacije o navedenoj platformi i sudjelovanju učenika u međunarodnim projektima.

Da bi se tema podrobnije obradila i učenike potaknulo na čitanje i pisanje, učenici 1.1, 2.1, 3.K1, 3.K2 i 4.K1 razreda učili su pisati priče na satima engleskoga jezika.  U ovoj školskoj godini također su se okušali u pisanju poezije na engleskom jeziku te su njihovi radovi predstavljeni na državnom skupu koji se održao 30. ožujka 2023. povodom svjetskog Dana poezije 21. ožujka 2023. Zahvaljujemo svim učenicima na sudjelovanju u radionicama te pisanju priča i poezije koji su im pobudili umjetnički duh te se nadamo da će se nastaviti kreativno izražavati.

Priloženi dokumenti:
StoryLand.pdf (2.74 MB)