Tribina povodom Dana Europe
Autor: Tatjana Petrač, 19. 5. 2023.

Dana 10.05.2023. na Pravnom fakultetu Osijek u sklopu manifestacije Dani Europe i Europske godine vještina, prisustvovali smo tribini pod nazivom „Uči, razvijaj vještine, podijeli znanje!“. Organizatori tribine  su bili EDC Pravnog fakulteta u Osijeku, Europe Direct Osijek, Studentski zbor Pravnog fakulteta Osijek te Katedra za međunarodno privatno pravo.

O važnosti Europske godine vještina te 10 godina članstva Republike Hrvatske u Europskoj uniji govorio je i Ognian Zlatev, voditelj Predstavništva Europska komisija u Hrvatskoj pri čemu su posebno istaknute mogućnosti koje Europska unija nudi mladima.

Dio programa je bila i Živa knjižnica o vještinama tijekom koje su učenice srednje škole, studentice i predsjednica udruge Plantaža  ispričale svoje priče o stjecanju i primjeni svojih vještina i znanja.

Naša bivša učenica, a danas studentica Akademije za umjetnost i kulturu Osijek Iva Čović je posebno naglasila važnost cjeloživotnog obrazovanja te nužnosti usvajanja digitalnih kompetencija. Sudionici su imali priliku iznijeti svoje mišljenje na temu vještina i kompetencija neophodnih danas, te veću konkurentnost na tržištu rada. Nakon tribine održao se EU pub kviz i domjenak za sve sudionike.

Smatramo da je ova tribina bila korisna i poučna te da nas je motivirala za budući profesionalni život.