UTISCI S MEĐUNARODNOG SAJMA HÄUSLBAUER 2012.
Autor: Tatjana Radić, 7. 2. 2012.

Dana 02. Veljače 2012. učenici i profesori naše škole, pod voditeljstvom profesorice Petrač, posjetili su jedan od najznačajnijih međunarodnih sajmova za unutarnje i vanjsko uređenje HÄUSLBAUER u Grazu ( Austrija).

Sajam Häuslbauer nezaobilazno je mjesto susreta stručnih i poslovnih posjetitelja i najvažniji događaj u južnoj Austriji posvećen graditeljstvu. Na jednom mjestu poslovni posjetitelji dobivaju saznanja o novim tehnološkim rješenjima u graditeljstvu, dok šira publika dobiva odgovore na pitanja o opremanju doma i to od temelja do krova.

Županijska komora Osijek organizator je zajedničkog nastupa osječko-baranjskih tvrtki na Međunarodnom sajmu graditeljskog materijala, opreme za interijere, grijanje, sanitarne opreme, kuhinjske i kupaonske galanterije koji se održao u Grazu (Austrija) od 2. do 5. veljače 1212.

Uz pomoć Hrvatske gospodarske komore, Županijske komore Osijek imali smo priliku vidjeti ne samo načine predstavljanja tvrtki iz Osječko-baranjske županije, već i pregovore između naših i austrijskih poduzetnika.

Pregovore je organizirala Hrvatska poduzetnička mreža i učenici su se mogli upoznati s ovim načinom stupanja u kontakte i mogućim poslovnim partnerima, što je od velikog značaja za razvoj i rast naše županije.

Učenici su imali priliku učvrstiti postojeće znanje i steći dodatna znanja iz struke jer se na sajmu može vidjeti cjelovita promotivna aktivnost naših poduzetnika te način na koji se predstavlja naša zemlja u inozemstvu.

U cilju prožimanja realnih životnih situacija sa nastavnim predmetima, upoznali smo se sa značajem prezentacije i  načinima stupanja u kontakte s inozemnim poslovnim partnerima.

Sajam se održava u pet izložbenih hala na dva kata s mnoštvom različitih sadržaja.

Izložena roba zadovoljava visoke standarde i imali smo priliku vidjeti zaista zanimljive i vrijedne eksponate pa je utoliko  naš ponos bio veći kada smo došli do naših izlagača. Našu županiju odlikuje tradicija u proizvodnji, ali je nužno znati se predstaviti na pravi način i u tome je velikom broju poduzetnika potrebna pomoć stručnjaka i promotora našeg gospodarstva iz Hrvatske gospodarske komore.

Zahvaljujemo na pomoći Županijskoj komori.

Učenici i profesori Trgovačke i komercijalne škole „Davor Milas“ Osijek