Europski dan jezika
Autor: Sonja Grahovac, 8. 10. 2021.

Europski dan jezika obilježava se 26. rujna, na inicijativu Vijeća Europe, kako bi se upozorilo javnost na važnost učenja jezika. Prvi put je obilježen 2001. godine.

Ove je godine i naš dom  sudjelovao u proslavi Europskog dana jezika. Učenici prvih razreda Učeničkog doma Trgovačke i komercijalne škole Davor Milas: Majdenić, Patrick; Ivanišić, Vanesa; Ivanišić, Manuel; Strišković, Lara i  učenica Pavlić, Nika su, u suradnji s odgajateljicom  Sonjom Grahovac, na radionici, istaknuli  vrijednost kulturne raznolikosti Europe kroz različite aktivnosti: prezentacijom na engleskom jeziku, izradom prigodnih plakate za panoe te sudjelovanjem u jezičnom kvizu.

Ono što smo htjeli naglasiti je da je Europa višejezično mjesto i da je učenje stranih jezika vrlo važno za promicanje svoje kulture, kao i za upoznavanje drugih.