ZAPOSLENJE ILI OBRAZOVANJE? KORAK DO DOBRE ODLUKE!
Autor: Tatjana Radić, 12. 12. 2014.

Promotori CISOK-a  (Centra za informiranje i savjetovanje o karijeri) održali  su niz savjetovanja maturantima naših komercijalnih razreda kako bi im pomogli pri odabiru odgovarajućega daljnjega obrazovanja ili studiranja.

Glavni cilj Centara za informiranje i savjetovanje o karijeri je unaprijediti osobne potencijale korisnika za cjeloživotni razvoj karijere. U CISOK-u je moguće pronaći savjete vezane uz traženje i stvaranje profesionalnih prilika, te unapređenje tehnika traženja posla.

Misija Centara za informiranje i savjetovanje o karijeri je omogućiti široj zajednici usluge profesionalnog usmjeravanja kako bi uspjeli odabrati odgovarajuće obrazovanje, zaposlenje te pridonijeti razvoju zajednice i gospodarstva na lokalnoj i nacionalnoj razini. Pružanjem besplatnih usluga krajnjim korisnicima te u suradnji sa svim nadležnim institucijama, nastojat ćemo omogućiti razvoj interesa za izradu i provedbu cjeloživotnog profesionalnog plana. Svrha CISOK-a je omogućiti dostupnost stručnih informacija o cjeloživotnom profesionalnom usmjeravanju i razvoju karijere, koje su u skladu sa suvremenim znanstvenim spoznajama i preporukama.

Osim toga cilj je učenicima završnih razreda omogućiti upravo onu razinu potpore koja im je potrebna, stoga je CISOK mjesto razumijevanja i ohrabrenja svima koji se bave cjeloživotnim profesionalnim usmjeravanjem i razvojem karijere, kroz podršku u svakodnevnim situacijama te u donošenju informiranih odluka o odabiru zanimanja, obrazovanja, usavršavanja ili zaposlenja.