Izvještaj sa Proljetnog sajma u gospodarskom centru u Osijeku
Autor: Tatjana Petrač, 22. 3. 2024.

Proljetni sajam u gospodarskom centru u Osijeku održan je od 15. do 17. ožujka te je privukao veliki broj posjetitelja i izlagača iz različitih sektora industrije i gospodarstva.

Tako su se maturanti srednje Trgovačke i komercijalne škole Davor Milas uputili u gospodarski centar uz pratnju profesorice Petrač.

Ovogodišnji sajam bio je iznimno uspješan s obzirom na raznolikost izlagača i ponudu koja je privukla posjetitelje iz cijele regije. Gospodarski centar bio je ispunjen štandovima različitih tvrtki koje su predstavljale svoje proizvode i usluge. Posjetitelji su imali priliku razgledati najnovije proizvode u područjima tehnologije, poljoprivrede, građevinarstva, prehrambene industrije i mnogih drugih.

Jedan od zapaženih dijelova sajma bio je segment posvećen inovacijama i tehnološkom napretku. Mnoge tvrtke predstavile su svoje najnovije tehnološke proizvode i rješenja koja su privukla pažnju posjetitelja i potencijalnih investitora. Prikazane su inovacije u području automatizacije, digitalizacije, kao i pametnih rješenja za dom i industriju.

Osim toga, poljoprivredni segment sajma bio je izuzetno dobro posjećen. Predstavljene su najnovije tehnologije u poljoprivredi, moderna mehanizacija i oprema, kao i savjetovanja o poljoprivrednoj proizvodnji i agrotehnici.

Ne treba zanemariti ni prehrambenu ponudu na sajmu, gdje su posjetitelji imali priliku kušati i kupiti raznolike proizvode lokalnih proizvođača, kao i specijalitete iz cijele zemlje.

Sajam je bio odlična prilika za umrežavanje poslovnih ljudi, razmjenu iskustava te sklapanje novih poslovnih suradnji. Atmosfera je bila vrlo pozitivna i poticajna za sve sudionike.

Uzimajući u obzir uspjeh ovogodišnjeg proljetnog sajma, očekuje se nastavak tradicije održavanja ovakvih manifestacija i u budućnosti, te daljnji razvoj gospodarske suradnje u regiji.

Benedikt Matić