„Moj plan, moj projekt“
Autor: Tatjana Radić, 31. 1. 2024.

Naša škola ove školske godine 2023./2024. nositelj je projekta  „Moj plan, moj projekt“ odobren od strane Ministarstva znanosti i obrazovanja Republike Hrvatske. Projekt se provodi u sklopu rada izvannastavnih aktivnosti osnovnih i srednjih škola te učeničkih domova u školskoj godini 2023./2024.

Projekt je namijenjen učenicima prvih, drugih i trećih razreda naše škole koji se pripremaju za poslovni svijet, a samim time otpočinje im novo, stresno i iznimno važno životno razdoblje. Tijekom projekta učenici će se usmjeravati na tehnike organiziranja i upravljanja vremenom kako u učenju, tako i u drugim aktivnostima budući da je dobra organizacija ključ uspjeha, produktivnosti, a u konačnici i zadovoljstva.

Projekt je osmišljen s ciljem organiziranja i provedbe niza radionica i edukacija kako u određenom vremenu isplanirati izradu projekta i prijaviti se s istim na međunarodno natjecanje pod nazivom Milenijsko natjecanje iz kreativne industrije (http://milenijsko.efos.hr/). Kako je riječ o projektu s multidisciplinarnim programom rada s učenicima, tako su i partneri na projektu vanjski suradnici s bogatim radnim iskustvom koji će kroz svoje primjere učenike educirati o važnosti kvalitetnog upravljanja vremenom i tehnikama kako to postići, ali i izraditi projekt s kojim će se predstaviti na međunarodnom natjecanju.

U projektu osim učenika uključenih u izvannastavnu aktivnost obuhvaćenu projektom dobrovoljno sudjeluju nastavnice drugih i trećih razreda. Na prvom susretu (31.1. srijeda) sudjelovale su nastavnice Jasna Kondža – Staničić, Tanja Radić i  Marinela Boras, učenici 2. i 3. razreda, te edukatorice programa Slagalica uma. Druženja će se nastaviti do kraja školske godine uz puno rada, kreativnosti i zabave.