IZVJEŠĆE SA ŠKOLSKOG NATJECANJA UČENIKA SREDNJIH ŠKOLA WORLD SKILLS CROATIA 2024
Autor: Tatjana Petrač, 30. 1. 2024.

WorldSkills Croatia dio je Agencije za strukovno obrazovanje i obrazovanje odraslih (ASOO), koja posjeduje dugogodišnje iskustvo u organizaciji državnih natjecanja učenika strukovnih škola.

Natjecanja učenika strukovnih škola posjeduju veliki potencijal da budu vrijedan alat u promociji i podizanju atraktivnosti strukovnog obrazovanja u Republici Hrvatskoj.

17. siječnja 2024. u prostorijama školskog praktikuma „STOP“ održano je školsko natjecanje u disciplini „Prodajne vještine“, Modul 4: Prodajni razgovor u trajanju od 3 sata.

Četiri učenice Trgovačke i komercijalne škole: Davor Milas“ Osijek pristupile su natjecanju te pokazale zavidno znanje i umijeće u vođenju prodajnog razgovora.

Mentor učenicima u disciplini Prodajne vještine je Danijela Vodeničar, profesor savjetnik.

Natjecale su se učenice: Laura Hegol, Viktorija Oreški, Lana Ilić i Sara Šabanov, sve učenice 3-1 razreda.

Nakon što je prosudbeno povjerenstvo u sastavu profesora struke: Anamarija Milković, Ljiljana Ivić , Ana Rukavina, te Zoran Tučanac, voditelj stručne prakse završilo bodovanje, proglašena je pobjednica natjecanja.

Najviše bodova, svih 30 je ostvarila učenica Viktorija Oreški, učenica 3 -1 razreda, te se plasirala na međužupanijsku razinu. Drugoplasirana učenica Laura Hegol je ostvarila 29 bodova, trećeplasirana učenica Lana Ilić 27 i učenica Sara Šabanov 23.

Organizacijsko povjerenstvo u sastavu: Tatjana Petrač, Ljupko Bušić ,Sandra Brajnović i Ivica Mršo, pedagog, su pripremili zadatak, tablice s mogućim bodovima za ocjenjivače, lažni novac, obrasce računa i dekorativne materijale za lijepo pakiranje.

Samu provedbu natjecanja nadzirala je ravnateljica škole, mr.sc. Renata Petrović koja je i otvorila Školsko natjecanje.

Kako je naša škola ponosni domaćin Međužupanijskog natjecanja radujemo se skorom dolasku natjecatelja i njihovih mentora iz dodijeljenih škola.

Lijepi pozdrav!

Tatjana Petrač, predsjednica organizacijskog povjerenstva