Profesorice naše škole među najuspješnijima u državi
Autor: Marinela Boras, 8. 10. 2023.

Ministarstvu znanosti i obrazovanja Republike Hrvatske, sustavno nagrađivanje odgojno-obrazovnih radnika važno je kako bi se naglasila vrijednost kvalitetnih, motiviranih i inovativnih pojedinaca u sustavu odgoja i obrazovanja. Na temelju Pravilnika o nagrađivanju učitelja, nastavnika, stručnih suradnika i ravnatelja u osnovnim i srednjim školama te učeničkim domovima za školsku godinu 2022./2023. odabrano je 505 najuspješnijih odgojno-obrazovnih djelatnika.

Vrednovala su se postignuća ostvarena u razdoblju od 16. lipnja 2022. do 15. lipnja 2023. godine. Bodovi su se mogli prikupiti u više kategorija –  za mentorstvo učenicima na natjecanjima; održavanje predavanja, radionica i edukacija; rad u stručnim vijećima i udrugama; objavu stručnih članaka, nastavnih materijala i obrazovnih sadržaja; vođenje i sudjelovanje u projektima; unaprjeđenju rada škole i sustava obrazovanja.

Među nagrađenima su se zasluženo našle profesorice naše škole: Marinela Boras, prof. mentor, i Tatjana Petrač, prof. savjetnik. Čestitku im je povodom Dana učitelja 5. listopada 2023. na svečanoj dodjeli u Zagrebu uputio ministar znanosti i obrazovanja prof. dr. sc. Radovan Fuchs. Ponosno se pridružujemo čestitkama te želimo sretan Dan učitelja odgajateljima u našem učeničkom domu, nastavnicima i stručnim suradnicima u školi, kao i svim ostalim djelatnicima.