Međunarodni dan sreće 20. 3. 2022.
Autor: Nikolina Lukačević, 25. 3. 2022.

Od 20. 3. 2012. diljem svijeta slavi se i obilježava dan sreće. Zašto nam je sreća važna? Težnja da budemo sretni jedna je od najvažnijih ljudskih potreba u životu svakog od nas.

Sreća nam ne dolazi u život uvijek sama po sebi, ovisi o nama samima, načinu kako gledamo na stvari i onome što svakodnevno radimo. Također, možemo naučiti biti sretniji učeći koje aktivnosti su te koje nam pričinjavaju sreću. Naše osobno zadovoljstvo i sreću možemo poboljšati jednostavnim svakodnevnim aktivnostima, usmjeravajući se na ono što volimo i na one koje volimo, stavljajući te ljude i aktivnosti na vrh naše liste prioriteta.

Andrea R., David B., Dora A. i Nada S. pod stručnim vodstvom odgajateljice Nikoline Lukačević za dan sreće snimili su video uradak u kojemu su pričali o osobnom doživljaju sreće i aktivnostima kroz koje kultiviraju sretne trenutke.

Nadamo se da će vas njihovi odgovori motivirati da osvijestite da sreću zaista možemo pronaći u svakom danu kroz male i velike stvari koje doživljavamo, a uzimamo ih „zdravo za gotovo“.