Naša profesorica kao najuspješnija odgojno-obrazovna djelatnica
Autor: Ivica Mršo, 18. 2. 2022.

Ministarstvo znanosti i obrazovanja Republike Hrvatske već nekoliko godina nagrađuje najuspješnije odgojno-obrazovne djelatnike. Nagrađivanje se provodi na temelju Pravilnika o nagrađivanju učitelja, nastavnika, stručnih suradnika i ravnatelja u osnovnim i srednjim školama te učeničkim domovima. Tim javnim pozivom Ministarstvo nagrađuje istaknute pojedince koji kontinuirano unaprjeđuju odgojno-obrazovni sustav Republike Hrvatske.

U protekloj školskoj godini Povjerenstvo za nagrađivanje izabralo je 511 najuspješnijih odgojno-obrazovnih djelatnika u Republici Hrvatskoj. Nagrađeni djelatnici prisustvovali su svečanoj dodjeli povodom Dana učitelja 5. listopada 2021. na kojoj im se ministar znanosti i obrazovanja Radovan Fuchs obratio s čestitkom. Također su dobili zahvalnice na doprinosu razvoja kvalitete odgojno-obrazovnoga sustava Republike Hrvatske uz iznimno zalaganje i profesionalizam s ciljem omogućavanja kvalitetnog obrazovanja učenicima u školskoj godini 2020./2021.

S obzirom da je čak 57 najuspješnijih odgojno-obrazovnih djelatnika iz naše županije, pozvani su u Hrvatsko narodno kazalište u Osijeku gdje su im 18. prosinca 2021. predstavnici Grada Osijeka i Osječko-baranjske županije također čestitali te uručili prigodne darove.

Jedna od nagrađenih odgojno-obrazovnih djelatnica je i profesorica naše škole Marinela Boras. Profesorica je engleskoga i njemačkoga jezika već deset godina, a posljednjih pet godina se intenzivno bavi međunarodnim projektima u kojima sudjeluju učenici naše škole u suradnji s vršnjacima diljem Europe. Osim toga, rado se odaziva svim školskim akcijama, posebice kao članica Volonterskog kluba TRGOS.

Profesorica Boras nagrađena je za izniman doprinos struci zbog mentorstva učenicima na natjecanjima, održanih predavanja, radionica i edukacija, rada u stručnim vijećima i udrugama, objavljenih znanstvenih radova, stručnih članaka, nastavnih materijala i obrazovnih sadržaja, rada na projektima, rada na unaprjeđenju rada škole i rada na unaprjeđenju sustava obrazovanja.

Ovim putem joj čestitamo te smo iznimno ponosni što je djelatnica naše škole i profesorica našim učenicima.