DAN SIGURNIJEG INTERNETA 2022.
Autor: Tatjana Radić, 15. 2. 2022.

Poslovično već svake godine učenici naše škole sudjeluju u brojnim aktivnostima, kako bismo obilježili Dan Sigurnijeg Interneta, ali što je još važnije podigli informatičku pismenost i svjesnost učenika o opasnostima koja vrebaju na Internetu i kojih je svake godine sve više.

8. veljače 2022. učenici 2.K1 su s razrednicom Tatjanom Petrač igrali društvenu igru DSI, u kojoj su na zabavan način provjerili svoje znanje o pravilima kojih se na internetu treba pridržavati pri komunikaciji, dijeljenju podataka i kome se obratiti ukoliko smatraju da su žrtve internetskog nasilja.

Učenici 1.K2 sa razrednicom Magdalenom Birtić i 3.DO pod satom informatike s profesoricom Tatjanom Radić, sudjelovali su u nagradnom natjecanju rješavanjem online kviza, kojim su također provjeravali svoje znanje o sigurnom korištenju interneta, mogućnostima zaštite i odgovornom korištenju blagodati interneta.

Školska psihologinja Tajana Rogić s učenicima 1.K1 i 1.K2 razreda organizirala je radionicu na temu INSTAGRAM – izmišljene priče, kojima su učenici uvidjeli da su događaji za koje su mislili da su samo nemoguće, izmišljene priče, zaista stvarne neugodne situacije kojima su teenageri bili izloženi zbog svoje lakovjernosti i brzopletosti u komunikaciji.

Osim podizanja svijesti učenika, ove godine su i profesori sudjelovali na online webinaru u organizaciji Centra za nestalu i zlostavljanu djecu s temom ULOGA STRUČNJAKA U PODRUČJU RIZIČNIH PONAŠANJA DJECE I MLADIH NA INTERNETU, čime su sigurno podigli razinu svojih kompetencija kako bi pružili adekvatnu potporu učenicima u slučaju Cyberbullinga.