KESTENIJADA, Pakrac
Autor: Kristina Jurić, 23. 11. 2016.

Učenici i odgajatelji iz učeničkih domova u Vukovaru, Požegi i Osijeku, posjetili su Učenički dom Srednje škole Pakrac te sudjelovali na ovogodišnjoj tradicionalnoj Kestenijadi, 11. studenoga 2016. U radionici, koju je vodila voditeljica projekta odgajateljica Irenka Šepl, sudjelovali su svi nazočni.

Tema je bila izrada domaćih svijeća. Učenici su lakoćom i zainteresiranošću pristupili zadatku. Zanimljivost ove radionice je u tome što su se koristile stare svijeće koje su učenici otapali u parnoj kupelji, po želji su dodavali voštane bojice kako bi nijansirali parafin. U već pripremljene staklene posude učenici su ulijevali otopljene svijeće, hladili, dodavali novi sloj (druga boja!) do konačnog, željenog izgleda. Nakon radionice otišli smo u odmaralište Omanovac. U Pakrac su išle učenice Anamarija Majer, Tanja Pecek te odgajateljice, Martina Perković i Kristina Jurić.

Kristina Jurić, prof.