BOŽIĆNA PRIREDBA
Autor: Kristina Jurić, 23. 4. 2016.

Zimska je večer, nebo posuto zvijezdama, a mi, kao i svi ljudi u ovoj noći, dočekujemo dijete Isusa. Stići će po tisućiti put kako bi donio mir i ljubav na ovaj napaćeni svijet. Jednom davno, negdje izvan grada, šuštala je slamica i na njoj je ležalo djetešce. Oko toga siromašnog ležaja stajala su tri kralja u sjajnim odorama: Gašpar, Melkior, Baltazar te Marija, Josip i pastiri i zaneseno gledali u dijete obasjano zvijezdom repaticom. Bila je to tiha i sveta noć.…, a sad oslušnite: noć je, zemlja je u srebru i bjelini, jedna za drugom kao niz dragulja, pale su zvijezde u tišini. A onda, zabruji zvonjava u daljini u našem domu na badnju večer zamiriše slatki vanilin šećer. A zatim stignu borove grane i miris prospu na sve strane. Započe borba dobra i zla. Igrokaz je smiješan, a vrag bijesan, on pokušat će razbiti anđela zbor. Ali, nakraju, sve se dobro svrši i nasta mir u čovjekovoj duši…priredbu je organizirala Kristina Jurić, prof. uz pomoć kreativne skupine doma i njihove voditeljice Martine Perković.

Kristina Jurić, prof.