DANI KRUHA I ZAHVALNOSTI ZA PLODOVE ZEMLJE, 2014.
Autor: Tatjana Radić, 1. 11. 2014.

Nakon prigodne proslave u školi, Dani kruha i zahvalnosti za plodove zemlje održali su se i u Učeničkom domu Trgovačke i komercijalne škole „Davor Milas“.

U pripremama su sudjelovali svi učenici i djelatnici učeničkoga doma. Svaka je skupina, uz vodstvo svoga odgajatelja, uredila mirisni stol. Bilo je tu peškira, ranjlika, ćupova, pegli, mužara, preslica, otaraka, ponjava, ukrašenih bočica, kolača, peciva, kruščića, kobasica, džemova pa je cijela kuhinja mirisala na našu nepreglednu slavonsku ravnicu. Bilo je svega; od zlatnog zrna do kulena. Odabrano je stručno povjerenstvo koje je proglasilo ponajbolje složene stolova. Najbolji su bili učenici 4. odgojne skupine u kojoj je i najviše prvašića. Prigodne tekstove i poeziju pročitala je Ljiljana Filipović. I naravno, sve je bilo popraćeno sitnom žicom tamburice! Bilo je lijepo, šareno i zanimljivo te iskreni prikaz zajedničkoga rada učenika, odgajatelja, roditelja i kuhara.

Kristina Jurić