DOM UČENIKA VUKOVAR – FIŠIJADA
Autor: Tatjana Radić, 21. 10. 2014.

U Domu učenika Vukovar, a u sklopu suradnje domova, organizirana je Fišijada. Sudjelovali su gosti iz drugih domova: Pula, Zagreb, Pakrac te ostali osječki domovi.

Bilo je deset prijavljenih ekipa. Odgajatelji i učenici zajedno su spravljali fiš i čini se „pogodili“ dobru ribu i papriku za fiš. Unatoč lošem vremenu, dobrog raspoloženja nije nedostajalo, čak su i dvije usputne turistkinje iz Hong Konga isprobale ovaj slavonski specijalitet. Nakon zabavnog kuhanja i druženja, gosti su uz milozvučne niti tamburaškoga sastava uživali u konzumiranju skuhanog. Učenici i odgajatelji timski su, i odlično, odradili posao. Nadamo se i sljedećem susretu jer su se Vukovarci, kao i uvijek, pokazali dobrim domaćinima. Naš su dom predstavljali Katarina Katušin, Jelena i Tihana Jambrešić te voditeljica doma Vesna Pirić, prof. i Ivan Gyorgy, prof.

Kristina Jurić, prof.