Predavanje o nenasilju, Fazanijada i radionica
Autor: Tatjana Radić, 13. 10. 2014.

U sklopu adaptacije u učenički dom, održano je predavanje o nenasilju i zakonskim pravima učenika. Predavanje je održao gospodin Andrašević iz PU Osijek.

Učenici prvih razreda, većina njih, po prvi put se susreću s mjestom koje je veće od mjesta njihova prebivališta. Održana je i priredba, popularno nazvana Fazanijada, a nakon nje radionica na kojoj su učenici saznali ponešto o svojim novim prijateljima i dobro se zabavili. Ostvareni su svi ciljevi pedagoške radionice kao i ishodi.  Na taj pomogli smo u adaptaciji učenika i njihovu osjećaju pripadnosti. Fazanijadu i radionicu pripremile su prof. Ažić i Jurić.