Sudjelovanje u eTwinning projektu ''Global Tour Bus''
Autor: Marinela Boras, 26. 1. 2021.

Učenici naše škole, koja s ponosom nosi titulu eTwinning škole, i ove školske godine sudjeluju u brojnim eTwinning projektima pod vodstvom školske eTwinning koordinatorice i profesorice engleskog i njemačkog jezika Marinele Boras.

Jedan od njih je i ''Global Tour Bus'' u kojem sudjeluju nastavnici i učenici iz čak 38 europskih zemalja. Cilj projekta je upoznati druge kulture i njegovati različitosti. Autorice projekta dolaze iz Turske, a u projektu sudjeluju tri škole iz Hrvatske, među kojima je i naša.

Nastavnici i učenici su vrlo aktivni ne samo na platformi eTwinning, nego predstavljaju projekt i na raznim društvenim mrežama. Projekt je odlično organiziran pa učenici sudjeluju u brojnim aktivnostima te koriste suvremene digitalne alate.

Dosad je izabran službeni logo projekta među brojnim prijedlozima. Održano je nekoliko online sastanaka nastavnika i učenika, a također je održan i online kviz kako bi se učenici još više međusobno povezali.

Svaki mjesec učenici predstavljaju različitu temu, a prva je bila tradicionalno jelo i piće. Učenici su kuhali tradicionalna jela i predstavili ih vršnjacima iz drugih zemalja. Razmijenili su recepte te izradili postere, videe i e-knjige na zadanu temu.

Trenutno rade u grupama sastavljenima od učenika iz raznih zemalja i tako dobivaju iskustvo rada u međunarodnom okruženju. Slijedi mnoštvo aktivnosti u sljedećim mjesecima, a učenici su dosad pokazali kreativnost, motiviranost te odlične komunikacijske i informatičke vještine.