ZEKO DARUJE
Autor: Danijela Vodeničar, 17. 4. 2019.

Kako nam nadolazi najveći kršćanski blagdan Uskrs, učenici naše škole u pratnji profesorice Danijele Vodeničar odlučili su razveseliti male sugrađane u Dječjem vrtiću “Potočnica”. Učenici su pomogli djeci obojati uskršnjeg zeku, a nakon toga organizirali su  igru “Potraga za uskršnjom čestitkom”. Djeca su su se oduševljeno uključila u igru šireći svoj zarazni smijeh i entuzijazam i na nas tako da smo kao nekom čarolijom i mi postali poput njih.

Nakon igre i lijepo provedenog vremena, podijelili smo svakom djetetu mali znak pažnje i zaželjeli sretan i blagoslovljen Uskrs.Već smo i ranije pisali o potrebi plemenitog promicanja međugeneracijeske suradnje koja uz vrtiće uključuje i staračke domove jer moramo znati da pojedinac istinski može napredovati i shvatiti bit života samo ako poštuje sve njegove faze i u svojim zrelim godinama ne izgubi ljepotu djeteta u sebi i ne zaboravi poštivati starost u svoj njenoj mudrosti i krhkosti. Tome i služe ovakve aktivnosti kroz koje se oblikujemo kao bolji i kvalitetniji ljudi koji uvijek imaju na umu činjenicu da je život jedinstvena i uzbudljiva avantura sazdana od mnoštva karika ljubavi.