AKCIJE DARIVANJA KRVI
Autor: Magdalena Birtić, 3. 5. 2018.

Punoljetni učenici naše škole u dva su navrata ove školske godine sudjelovali u humanitarnoj akciji darivanja krvi. Akciju je, uz suradnju nekoliko udruga i naše škole, organiziralo Gradsko društvo Crvenog križa Osijek, a provela ekipa Transfuzijskog centra KBC-a Osijek.

Prva se akcija upriličila uoči Božića, 14.prosinca 2017. kada je krv darovalo 9 učenika i 2 nastavnika. Druga je akcija upriličena 17.travnja 2018. te je u njoj sudjelovalo 11 učenika i 2 nastavnika. Za pohvaliti je i mnoge učenike koji su pokazali spremnost da se uključe u akciju, ali iz određenog razloga nisu mogli darovati krv. U akciji su po dva puta sudjelovali Danijela Jagić, Zvonimir Pandžić, Bruno Petrović, Ivica Salopek i Marina Jukić dok su Adrian Buček, Ines Čeh, Leonardo Čvek, Alma Đurček, Dominik Jurković, Marko Križić, Mija Peštaj, Moreno Markovinović, Filip Smolka, Klara Tepšić, Vlatka Tomić, Ivona Živko, Ivica Mršo i Magdalena Birtić krv darovali jedanput.