Best in English
Autor: Marinela Boras, 20. 12. 2017.

Učenici Trgovačke i komercijalne škole ,,Davor Milas'' su sudjelovali u natjecanju engleskog jezika ''Best in English'' koje se održalo 30. studenog 2017. Natjecanje je u našoj školi organizirao Aktiv stranih jezika – profesorice Marinela Boras, Sonja Grahovac, Jadranka Levaković, Marijana Sičenica i Danijela Štefanić uz informatičku podršku profesorice Tatjane Radić.

U natjecanju je sudjelovalo 14 učenika naše škole: Filip Sentkiralji iz 2.K1, Antonija Balta, Adam Marušić, Petar Popić i Marino Vlajčić iz 3.K1, David Dodik i David Savić iz 3.K2, Ivan Zdenko Leventić, Davor Japunčić i Sara Salopek iz 3.K3 te Adrian Buček, Luka Jeger, Leon Lendić i Marko Milošević iz 4.K1 razreda.

Učenici su pisali ispit na računalu jer se natjecanje svake godine održava online s obzirom da  je na svjetskoj razini. Učenici iz cijelog svijeta su imali sat vremena za rješavanje ispita i odmah po završetku su saznali broj bodova koje su ostvarili. 15. prosinca 2017. objavljena je rang lista učenika i škola po usvojenosti znanja engleskog jezika. Naša škola se u sklopu država Europske unije, cijeloj Europi i u svijetu nalazi u zlatnoj sredini.

Svi učenici naše škole koji su sudjelovali u natjecanju zaslužuju pohvale, a prva tri mjesta osvojili su:

1. Leon Lendić, 4.K1 (mentorica prof. Boras)
  2. Adrian Buček, 4.K1 (mentorica prof. Boras)
  3. Petar Popić, 3.K1 (mentorica prof. Štefanić)

U natjecanju je ukupno sudjelovalo 17612 učenika iz 750 srednjih škola iz 29 zemalja. Najbolji uspjeh je ostvario učenik iz Češke koji je riješio ispit bez greške, a najboljom školom proglašena je škola iz Estonije. Naš učenik Leon Lendić iz 4.K1 razreda je kao najbolje plasirani učenik naše škole rangiran na 847. mjesto što je veliki uspjeh s obzirom na više od sedamnaest tisuća natjecatelja.

Svi rezultati nalaze se u prilogu, a učenici i profesori koji su sudjelovali u natjecanju dobit će certifikate o sudjelovanju i postignutom uspjehu. Ovo natjecanje još jednom pokazuje da se učenici naše škole, ali i ostali hrvatski učenici, mogu pohvaliti odličnim znanjem engleskog jezika.

Priloženi dokumenti:
BIE2017_Public-final.xlsx (2.44 MB)