STAR WARS TJEDAN
Autor: Marinela Boras, 13. 11. 2017.

Star Wars tjedan tj. Tjedan Ratova zvijezda se održavao od 6. do 11. studenog 2017. u Gradskoj i sveučilišnoj knjižnici Osijek. Tijekom projekta su bile održane različite kreativne, likovne i čitateljske radionice te brojna društvena događanja. Program je bio prigodan za sve uzraste, a ulaz na sva događanja besplatan. Jedino je bila potrebna pravovremena prijava zbog velikog broja zainteresiranih zaljubljenika u ovu svemirsku sagu.

Učenici 3.K1 i 3.K3 razreda su u pratnji profesorice engleskog i njemačkog jezika Marinele Boras prisustvovali svečanom otvorenju Star Wars tjedna koje je održano u ponedjeljak 6. studenog 2017. Sudjelovanjem u projektu učenici su poboljšali vještinu komunikacije na stranom jeziku, razvili svoje čitateljske navike te su potaknuti na maštovitost i kreativno razmišljanje.

Učenici naše škole su također imali priliku prisustvovati predavanjima i sudjelovati u radionicama cijeli tjedan: članovi Udruge Star Wars Hrvatska su kroz kratke prezentacije pokazali publici kako se od lako dostupnog materijala može izraditi Star Wars kostim, kako mogu oslikati lice tzv. ,,facepainting’’ te izraditi ,,lightsaber’’ tj. svjetlosni mač. Učenici su imali priliku sudjelovati i u školi mačevanja ili prisustvovati predstavljanju knjiga povezanih s tematikom.

Posljednji dan Star Wars tjedna obilježila je šetnja članova udruge i sudionika u kostimima centrom Osijeka te izvlačenje dobitnika nagradnog natječaja. Cilj Star Wars Tjedna je bio predstaviti knjižnicu kao mjesto druženja i interakcije kroz ljubav prema popularnoj franšizi koja je svoju popularnost doživjela i u književnim oblicima, a istovremeno potiče i kreativno stvaralaštvo.