HUMANOST NA DJELU
Autor: Tatjana Radić, 30. 3. 2011.

Naši učenici dali su svoj doprinos obilježavanju Dana narcisa

Moramo pohvaliti ovu lijepu gestu naših učenika koji su na poticaj naših profesorica Tatjane Petrač i Danijele Vodeničar pokazali da nisu samo pasivni promatrači koji iz svoje negativnosti kritiziraju društvenu zbilju , nego da su spremni svojim angažmanom pokazati da ljudska dobrota nije izumrla, već da samo čeka pravu priliku kako bi se razotkrila u punoj ljepoti. Ovo je hvale vrijedan primjer suradnje profesora i učenika koji na najbolji način pokazuju svoju socijalnu i društvenu osjetljivost.

Profesorica Petrač ističe da je i inače temeljna odgojno-obrazovna metoda nastave Promocijskih aktivnosti i Marketinga obrazovanje marketing stručnjaka osjetljivih na probleme društvene zajednice, a da se ovaj problem tiče svih nas pokazuje i slogan ove akcije koji glasi: Zdrava žena – zdrava obitelj.

Naši učenici u društvu Romana Kristića, pročelnika
Upravnog odjela za socijalnu skrb i zdravstvo

Dan narcisa je tradicionalna humanitarna akcija u kojoj se prigodno prodaju narcisi ( cvijet koji simbolizira buđenje života i nade), a prikupljena sredstva namijenjena su prevenciji i ranom otkrivanju raka dojke. Glavni organizator je Hrvatski forum protiv raka dojke Europa Donna, a suorganizatori su Hrvatsko senološko društvo, Hrvatsko onkološko društvo i Hrvatska liga protiv raka. Cilj akcije je dati podršku oboljelim ženama, ali i podsjetiti sve na važnost ranog otkrivanja bolesti i značaj preventivnih pregleda. Također se želi podržati i posebni cilj ovogodišnje akcije, a to je donošenje Nacionalnog programa za liječenje raka dojke u specijaliziranim centrima. Akcija obilježavanja Dana narcisa održana je u subotu 26. ožujka 2011. širom Hrvatske. U Osijeku je akcija održana na Trgu Ante Starčevića pod promidžbenim geslom: Zdrava žena – zdrava obitelj.

Akcija je održana na Trgu Ante Starčevića pod promidžbenim geslom: Zdrava žena – zdrava obitelj. (naši učenici dijele promidžbene materijale i prodaju cvijeće)