ZAHVALNICA NAŠOJ ŠKOLI ZA PROMICANJE MIRA I NENASILJA
Autor: Sandra Brajnović, 30. 11. 2016.

Trgovačka i komercijalna škola „Davor Milas“ dobila je Zahvalnicu za podršku mirotvornim nastojanjima u školama te doprinos programu studijsko – edukativne posjete Mirotvorna škola.

Zahvalnicu dodjeljuje Medijacijski centar „MSvijet“ i Centar za mir, nenasilje i ljudska prava – Osijek te poseban tim Nagrade za promicanje mirotvorstva, nenasilja i ljudskih prava „Krunoslav Sukić“ Centra za mir – Osijek. Drago nam je što smo prepoznati kao škola koja njeguje kulturu mira i nenasilja.

Naš pedagog Ivica Mršo, prof. sudjelovao je u jednodnevnom seminaru „Mir je u našim rukama“ održanom 15. ožujka 2016. u sklopu projekta „Mirotvorna škola“.

Katarina Kruhonja, Irena Mikulić, Marijan Gubina i Mirza Delić su kratkim uvodima potaknuli raspravu u malim skupinama na četiri teme (Mirotvorna škola – Što je to? Što očekujem? Što mogu dati?; Mladi za mlade; Religije i nenasilje – Kako s predrasudama?; Mir u meni) koja se vodila metodom World Caffea, a seminar je zaključen prezentacijama zaključaka rada malih skupina. Mlade i školu su svojom posjetom i kratkim razgovorom podržali Njihove kraljevske visosti Princ od Walesa i Vojvotkinja od Cornwalla.

I ove godine rado ćemo se odazvati svečanoj dodjeli mirovne nagrade i priznanja „Krunoslav Sukić“ 8. prosinca 2016. godine te radnom dijelu Dijaloški forum 2016. „Bogaćenje i osiromašivanje kao generatori nasilja u Hrvatskoj“.