Obilježavanje Dana sjećanja na žrtvu Vukovara
Autor: Marina Jukić, 25. 11. 2016.

Prije 25 godina, 18. studenog 1991. godine, nakon tromjesečne opsade i gotovo potpunog uništenja grada, pao je herojski grad Vukovar. U spomen na vukovarsku tragediju u Domovinskom ratu, odlukom Hrvatskog sabora, 18. studenoga obilježava se kao Dan sjećanja na žrtvu Vukovara 1991. godine. Toga dana građani cijele Hrvatske prisjećaju se žrtava Vukovara za slobodnu i neovisnu Hrvatsku paljenjem svijeća.

I naša je škola i ove godine pokazala duh zajedništva učenika i profesora, a na određeni način i potvrdila besmrtne riječi Siniše Glavaševića: "Grad - to ste svi vi!“,  i paljenjem svijeća duž osječke Vukovarske ulice odala počast svim žrtvama Grada Heroja. Zaista, mogli su do temelja srušiti Vukovar, ali njegov duh, koji i dalje živi u svima  nama, ne samo da nisu uništili, već su ga učvrstili.

Tom su prigodom učenici 2.2. razreda pod satom razrednika  izradili i pano sa simbolima Grada Heroja koji je postavljen na ulazu  u školu.