Dani kruha i zahvalnosti za plodove zemlje u učeničkom domu Trgovačke i komercijalne škole Davor Milas, Osijek
Autor: Kristina Jurić, 20. 10. 2016.

JESENJA PJESMA

„Nepoznat Netko donio je Jesen
u Sjevernu Sobu.
O, sada,
kad sve je boja, berba i miris vina,
i kada se čuje pjesma Stvari i Živinâ,
i kad mrtvaci viču od čežnje u grobu,
Nepoznat Netko donio je Jesen
na srebrnom pladnju
u sobu:
grožđe i kruške, jabuke i smokve.
A vani se puše sunčanog soka lokve,
i čuje se kroz prozor
gdje u svili dana
pjeva negdje žena.
I cvrkuću ptice.“

(M. Krleža)

Priredba povodom Dana kruha i dobrodošlica novim učenicima, održana je 17.10.2016. u 20,15 sati prostoru blagovaonice. Tekstovi koje je pripremila Kristina Jurić, prof. su recitirale Ana-Marija Japelj, Ena Magdić i Lidija Pejić te zvuci tamburice iz prstiju Ivana Jambrešića i Ljudevita Ljušanina, slikovito su zaokružili ovaj prekrasan dan koji se obilježava tijekom mjeseca listopada. Svaka je skupina, uz vodstvo svoga profesora (Vrcan, Gradištanac, Gyorgy, Perković, Marschalek i Jurić), prikupila jabuke, grožđe, tikvice, lješnjake, orahe, med, pekmez, kiflice, kruh, pogačice, kukuruz, dunje, stare vrčeve, pegle, peškire, košare… te uredila prigodne izložbene stolove. Povjerenstvo sastavljeno od 6 učenika obišlo je stolove i proglasilo prva tri mjesta. Učenici su dobili prigodni dar. Sve je popraćeno glazbom i prezentacijom o ljepotama naše domovine koju je pripremila učenica Nives Meštrović i prof. Kristina Jurić.

Kristina Jurić, prof.