AKCIJA KUPUJMO HRVATSKO U OSIJEKU
Autor: Tatjana Petrač, 17. 10. 2016.

Budući da je danas iznimno važno poduprijeti domaće gospodarstvo, Hrvatska gospodarska komora nastavlja s promocijom domaćih kvalitetnih proizvoda, putem najpoznatije nacionalne akcije "Kupujmo hrvatsko". I naši učenici su se pridružili ovoj akciji te svojim sudjelovanjem pomogli u ostvarenju zajedničkog cilja – promociji i razvoju prosperitetnog i konkurentnog hrvatskoga gospodarstva, na dobrobit društva u cjelini.

Na našem štandu učenici su besplatno pakirali kupljene proizvode i pomagali poduzetnicima kod izlaganja i uređenja štandova. Za tu priliku su pod vodstvom profesorica Danijele Vodeničar i Tatjane Petrač izradili promocijski materijal kojim promoviraju ovu akciju i našu školu. Koliko su u tome bili uspješni govori činjenica da je štand posjetio i podpredsjednik za trgovinu, turizam i financije HGK, gospodin Josip Zaher koji je pohvalio učenike i s njima se zadržao u kraćem razgovoru. Obećao im je da će komora učiniti sve da se otvore nova radna mjesta i spriječi iseljavanje.

Učenici su i dali intervju za Osječki radio i naveli razloge zbog čega je iznimno važno kupovati hrvatske. proizvode. Ono što je najvažnije je da su akciju pored poduzetnika i obrtnika podržali i glumci, sportaši, Moto klub, glazbenici i brojni građani, te dokazali da možemo i hoćemo.

Tatjana Petrač, prof.