IZVJEŠĆE O ŽUPANIJSKOJ SMOTRI ''LiDraNo 2016.''
Autor: Marina Jukić, 25. 4. 2016.

Županijska razina hrvatske smotre literarnog, dramsko-scenskog i novinarskog stvaralaštva ''Lidrano 2016.'' održana je u Našicama 3. ožujka (četvrtak) 2016. od 13.00 do 19.30 sati, a organizirana je prema odredbama Ministarstva znanosti, obrazovanja i sporta RH, Agencije za odgoj i obrazovanje RH te Upravnog odjela za prosvjetu, kulturu, šport i tehničku kulturu Osječko-baranjske županije.

Županijsko provedbeno povjerenstvo imenovalo je prosudbena povjerenstva za svako od triju stvaralačkih područja:

Literarni izraz

Anja Križek, prof. hrvatskog jezika i književnosti, Ugostiteljsko-turistička škola Osijek

Marina Tomić, prof. hrvatskog jezika i književnosti, pjesnikinja

Davor Ivankovac, prof. hrvatskog jezika i književnosti i dipl. knjižničar, pjesnik i kritičar

Dramsko-scenski izraz

Anita Schmidt, dramska umjetnica, Hrvatsko narodno kazalište u Osijeku

Snježana Šulentić, prof. hrv. jezika i književnosti, dipl. knjižničar, dramski pedagog, iz Tehničke škole i prirodoslovne gimnazije Ruđera Boškovića Osijek

Ivan Kristijan Majić, kazališni redatelj, Atelier u okviru udruge Breza, gdje vodi dramski studio i centar za aktivnosti mladih

S ponosom se možemo pohvaliti našim predstavnicima LUKOM PETANJKOM iz 2.K3 razreda, koji se natjecao u  kategoriji dramsko-scenskog izraza izvrsnim recitiranjem pjesme Kuda bih vodio Isusa Nikole Šopa i LORENOM UŽAR iz 1.K2. razreda, koja se svojom kratkom pričom Smrt natjecala u literarnom izrazu.

Iako se nismo plasirali na Državno natjecanje, naši su učenici dobili izvrsne kritike i time bili uspješni promotori svoje škole,  što je svakako poticaj i njima i njihovim mentorima, Marini i Dinku Jukiću, za daljnji uspješni rad.

I naravno, čestitamo Luki i Loreni na sudjelovanju i pozivamo sve mlade zaljubljenike u književnost da nam se pridruže!