PROMOCIJA KREATIVNE RIZNICE
Autor: Tatjana Radić, 14. 4. 2016.

U sklopu najave i predstavljanja populacijskog simpozija kulturne i kreativne industrije „Kreativna riznica“ koji će se održati 20. do 23. travnja 2016. godine na Ekonomskom fakultetu u Osijeku, učenici naše škole posjetili su nekoliko osječkih srednjih škola i predstavili rad i program ovog važnog projekta kako za maturante tako i za sve kreativce koji žele pridonijeti snaženju kulture kreativnog razmišljanja i djelovanja.

Hvala školama koje su nas ugostile i odvojile malo vremena za predstavljanje: Ekonomska i upravna škola Osijek, Škola primijenjene umjetnosti i dizajna Osijek, Ugostiteljsko-turistička škola Osijek, Tehnička škola i prirodoslovna gimnazija Ruđera Boškovića Osijek te I. Gimnazija Osijek.

Tema ove godine je Društveno odgovorna kreativnost. Cilj Kreativne riznice je aktivno i kontinuirano uključivanje svih struktura društva u oblikovanje kulturne i kreativne industrije.

Kreativna riznica 2016. otvorena je za javnost, očekuje se više od 110 sadržaja koja su podijeljena u tri područja:

1. Stručna i znanstvena predavanja
  2. Kulturni i kreativni nastupi
  3. Javne rasprave i paneli

Ulaz je besplatan uz prethodnu prijavu !