EDUKACIJOM DO ODGOVORNOGA PONAŠANJA
Autor: Tatjana Radić, 26. 11. 2014.

U sklopu obilježavanja Svjetskog dana borbe protiv AIDS-a, studenti Medicinskog fakulteta u Osijeku održali su cijeli niz predavanja na temu spolno prenosivih bolesti. Predavanjima su obuhvaćeni svi prvi razredi jer su sva relevantna istraživanja pokazala da su oni najugroženija rizična skupina iz jednostavnog razloga što im znanje o ovoj problematici ni izdaleka ne odgovara opasnostima kojima su svakodnevno izloženi.

Inače ovi simpatični studenti volonteri  djeluju u sklopu udruge CROMSIC. Riječ je o organizaciji studenata medicine Republike Hrvatske koja se bavi međunarodnim aktivnostima usmjerenim promicanju humanih ideja i etičkih načela među studentima medicine i cjelokupne društvene zajednice. Sudeći po pozitivnim reakcijama naših učenika, veseloj atmosferi na predavanjima i znatiželjnim upitima , studenti su u potpunosti ostvarili svoj cilj. Mnoga djeca su po prvi put čula znanstvenu analizu uzroka i posljedica koje izazivaju spolno prenosive bolesti, a i o načinima prevencije i očuvanja vlastitog zdravlja i zdravlja drugih osoba.

Ovim putem im zahvaljujemo, a riječ je o Mladenu Oršoliću, Marijanu Orloviću, Petru Vranjiću i Ružici Vuksanović. Sigurni smo da će i njihove buduće karijere biti obilježene nesebičnim radom za dobro svih nas.