TJEDAN MOZGA
Autor: Tatjana Radić, 18. 3. 2014.

Odjel za neuroznanost Medicinskog fakulteta u Osijeku i ove godine, od 10. do 16. ožujka 2014., sudjeluje u inicijativi organizacije Dana Alliance for Brain Initiatives za popularizaciju znanja o funkcijama mozga, kao i popularizaciju neuroznanosti.

U Hrvatskoj kampanja postoji već trinaest godina. U svijetu je poznata pod nazivom Brain Awareness Week. Ove se godine na Tjednu mozga posebno obrađuju teme: Mozak i bol, Socijalni mozak te Neuronske mreže i ponašanje. Tjedan mozga povezao je studente sa svih osječkih fakulteta i drugih sveučilišta te stručne predavače iz različitih područja. Oni su upotrijebili svoje znanje i kreativnost i pripremili tjedan pun zanimljivih predavanja, radionica, smijeha i učenja na različitim lokacijama u Osijeku.

U srijedu 12.3. u 17:00 sati  u zgradi Rektorata 1.K1, 2.2, 2.K1, 2.K2, 3.1, i 3.K1 i profesori: Nada Pintarić, Marijana Sičenica, Magdalena Birtić, Manuela Špoljarić, Dinko i Marina Jukić sudjelovali su na vrlo zanimljivim predavanjima:

1.Marihuana – painkiller da ili ne?

2.Fantomska bol

3.Neuropatska bol

4.Prekidač za bol

5.Uljem protiv boli i bolesti

6.Zašto dobri ljudi postaju zli?