POSJET SAJMU KNJIGA INTERLIBER 2013./2014.
Autor: Tatjana Radić, 16. 3. 2014.

Ovogodišnji se Interliber, 35. međunarodni sajam knjiga i učila održavao od 12. do 17. studenog pod visokim pokroviteljstvom Ministarstva kulture Republike Hrvatske i već tradicionalno predstavio poslovni svijet izdavačkog i edukativnog stvaralaštva s najvećom ponudom knjiga i učila na jednom mjestu.

Svi najznačajniji domaći nakladnici predstavili  su na Zagrebačkom velesajmu bogat program novih izdanja s  najrazličitijih područja, dokazujući da nakladništvo u nas zna i pronalazi put do ljubitelja knjiga.

Svakodnevna predstavljanja novih naslova knjiga, neposredni razgovori s autorima, uz potpisivanje knjiga, susreti nakladnika, knjižara i knjižničara, književne radionice, okrugli stolovi, samo su dio bogatog programa koji se odvijao u u paviljonu 6, te izložbenim prostorima izlagača.

Naša je škola, sa stotinjak knjigoljubaca, pod vodstvom profesorica: Jasne Staničić Kondže, Marine Jukić, Ane Rukavine i Renate Petrović, sajam posjetila u petak, 15. studenog. Proveli smo prekrasan dan uživajući u obilasku štandova omiljenih izdavača i kupovini knjiga po povoljnijim cijenama.

Nakon sajma ostalo nam je vremena za odlazak do Trga i posjet Katedrali, te nezaobilaznu kavicu na „Špici“.