Međužupanijsko natjecanje za zanimanje prodavač
Autor: Tatjana Radić, 25. 2. 2014.

Međužupanijsko natjecanje u disciplini prodavač, održano je 17. veljače 2014. godine u Ekonomskoj i trgovačkoj školi Ivana Domca Vinkovci. Na natjecanju je sudjelovalo 9 učenika iz tri škole. Trgovačku i komercijalnu školu "Davor Milas" predstavljali su učenici Magdalena Ilić, 3.1 razred (mentor prof. Juriša) i Krešimir Jerković, 3.2 razred (mentor prof. Hržica).

Učenici su se natjecali u pet robnih skupina:

A - prehrana i kućne potrepštine,

B - tekstilni proizvodi,

C - kozmetika i

E - boje i lakovi.

Natjecanje je provedeno u prodavaonicama Dolčevita (tekstilni proizvodi), DM, Boso (prehrana i kućne potrepštine) i AV dizajn (boje i lakovi).

Ocjenjivanje natjecatelja izvršili su članovi Međužupanijskog prosudbenog povjerenstva:

• Zoran Tučanac, dipl. oec. (Trgovačka i komercijalna škola Davor Milas Osijek),

• Bruno Ešegović, dipl.oec. (Obrtničko – industrijska škola Županja) i

• Kristina Majić-Mazul, dipl.oec. (Ekonomska i trgovačka škola Ivana Domca Vinkovci).

Prvo mjesto na Međužupanijskom natjecanju dijele dvije učenice: Magdalena Ilić iz Trgovačke i komercijalne škole Davor Milas Osijek (mentor Josip Juriša, prof.) i Nikolina Nemeth iz Obrtničko – industrijske škole Županja (mentorica Martina Vuković, prof.).

Obje učenice ostvarile su maksimalan broj bodova.

Čestitamo svim učenicima na sudjelovanju, a posebno Magdaleni Ilić na ostvarenom maksimalnom broju bodova i osvojenom 1. mjestu!