SUDJELOVANJE U EU PROJEKTU A.C.T.I.V.E.- Activity and CreativityThrough Ideas and Ventures = Employment
Autor: Tatjana Radić, 6. 2. 2014.

Ulaskom u EU (a i neposredno prije toga) otvorile su nam se brojne mogućnosti za povlačenje financijskih sredstava iz EU fondova te smo, kao škola koja redovito surađuje s Ekonomskim fakultetom, BIOS-om i Centrom za poduzetništvo, kroz partnerstvo na navedenom projektu i sami ušli u svijet EU projekata!

Dana 31.siječnja 2014. godine u prostorijama Ekonomskog fakulteta u Osijeku održan je sastanak projektnog tima projekta A.C.T.I.V.E. - Activity and CreativityThrough Ideas and Ventures = Employment, sufinanciranog sredstvima EU. Nositelj projekta A.C.T.I.V.E. je Sveučilište J. J. Strossmayera u Osijeku, Ekonomski fakultet, Osijek, Poslijediplomski studij „Poduzetništvo”.

Izv. prof. dr. sc. Sunčica Oberman Peterka ispred Ekonomskog fakulteta Osijek pozdravila je sve prisutne te ukratko predstavila projektni tim, dok je mr.sc. Darija Krstić, voditeljica Centra za poduzetništvo Osijek predstavila  projekt i njegov plan aktivnosti. Planirano trajanje projekta je 20 mjeseci, a s provedbom započinje 1.veljače 2014. godine.

Koordinatorica projekta za našu školu je mr.sc. Renata Petrović, profesorica poduzetništva, koja će kroz različite aktivnosti uključiti učenike i profesore naše škole u projekt.

Partneri Ekonomskom fakultetu, koji će svojim radom doprinijeti razvoju i provođenju aktivnosti projekta sljedeći su:

1. Centar za poduzetništvo Osijek,
  2. Hrvatska udruga poslodavaca- Regionalni ured Osijek,
  3. Poduzetnički inkubator Bios d.o.o.,
  4. Trgovačka i komercijalna škola „Davor Milas” Osijek,
  5. Obrtnička škola Osijek,
  6. Turistička i ugostiteljska škola Osijek
  7. Druga srednja škola „Beli Manastir”.

Kao pridruženi partneri pojavljuju se Hrvatski zavod za zapošljavanje i Osječko-baranjska županija.

Opći cilj projekta A.C.T.I.V.E. je poboljšati preduvjete za zapošljivost i samozapošljavanje mladih ljudi u Slavoniji i Baranji, posebno studenata i učenika kao i nezaposlenih osoba bez radnog iskustva dok će se specifičnim ciljevima doprinijeti povećanju zapošljavanja i samozapošljavanja mladih ljudi u Slavoniji i Baranji (provodeći informiranja, savjetovanja i edukacije o proaktivnom pristupu tržištu rada i samozapošljavanju, ohrabrivanju i razvoju poduzetničkih vještina) i stvoriti preduvijeti za kontinuiranu pomoć mladima (studentima i učenicima posljednjih godina obrazovanja u OBŽ i nezaposlenim mladim ljudima bez radnog iskustva s ciljem motivacije, osnaživanja i pružanja pomoći u pokretanju poduzetničkog pothvata) kroz aktivnosti Poduzetničkog inkubatora - inkubatora za mlade.