Dan kruha 2013. godine
Autor: Tatjana Radić, 25. 10. 2013.

U petak 18. listopada 2013. godine  u našoj školi obilježen je Dan kruha – dan zahvalnosti za plodove zemlje.  Riječ  je o posebnoj svečanosti koju svake godine obilježavamo  tijekom listopada kada kroz  molitvu, blagoslov i simbolično blagovanje kruha zahvaljujemo Bogu  na svim plodovima, radostima, uspjesima i darovima kojima smo tijekom godine kao narod i kao pojedinci bili podareni.

Svaki razred bio je dužan kreirati za izložbu štand s plodovima zemlje užeg zavičaja: kruha i krušnih proizvoda, različitoga sjemenja te starih predmeta i alata koji su se koristili u tradicionalnom obiteljskom gospodarstvu. Iz izloženih krušnih proizvoda i predmeta trebala je biti vidljiva zastupljenost različitih vrsta žitarica i poljodjelskih kultura slavonsko-baranjske regije te narodna umjetnost, nošnja i običaji koji su s tim povezani.

U akciji su sudjelovali svi učenici, osim III.1 razreda,  koji su u dogovoru sa svojim razrednicima dogovorili  tko će što donijeti i tko će ih predstavljati na promociji.

Tročlana komisija je obišla sve stolove i pomno ocijenila elemente koji uključuju: zastupljenost tradicije, zastupljenost plodova, ljepotu aranžmana stola i ljepotu narodne nošnje. Titulu naj-stola zasluženo su dobili učenici IV.K1 razreda (razrednica Mirjam Džalto) dok je drugo mjesto pripalo IV.K2 razredu (razrednica Sonja Grahovac), a treće mjesto pripalo je II.1 razredu (razrednica Nada Krolo). Svi nagrađeni razredi dobili su jedan tjedan poštede od odgovaranja, a termin moraju uskladiti sa svojim razrednicima.

Za bolji uvid pogledajte galeriju fotografija