SVEČANA AKADEMIJA
Autor: Tatjana Radić, 6. 9. 2012.

Već tradicionalno, krajem lipnja, u našoj školi organiziramo svečanu podjelu završnih diploma našim maturantima kako bismo zajedno obilježili ovaj lijepi dan i podijelili radost ovoga trenutka.Svi mi: profesori, roditelji i maturanti činimo dio pletera s čvrsto povezanim nitima koje trajno povezuju različite generacije u zajedničko tkanje života.

Ova svečanost je kruna svih naših zajedničkih nastojanja u protekle 3 ili 4 godine. Nastojanja oko jednog zajedničkog cilja, a on je  doći do kraja srednje škole, koja je u životu svakog čovjeka ono prijelazno razdoblje, razdoblje kada sazrijevamo i počinjemo izgrađivati temelje vlastitog života i buduće samostalnosti.

Sigurno najljepšu nit našega pletera čine naši dragi maturanti. Pjesnik bi sada rekao: “Znam da će još biti mladosti, ali ne više ovakve!“ Jest, lijepa je i raskošna mladost! Raskošna energijom i prepuna života, ali, ako mladost nije odgovorna, ako nema uzvišenih ciljeva ili ako je isprazna i ne leti na krilima ljubavi, onda je slična napukloj porculanskoj posudi, koja svoj dragocjeni sadržaj besmisleno rasipa na rasušenu dasku staroga stola. Zato danas mladima valja prijeći prag nade i hrabro krenuti ususret životu, čuvajući svoje dragocjenosti za one koji su ih sigurno dostojni.

Ozračje na akademiji bilo je obilježeni dirljivim trenutcima oproštaja razrednika i njihovih učenika, ali i veselo jer se za dobro raspoloženje po prvi puta pobrinuo naš školski rock band Trgos.

Za bolji uvid u događanja na svečanoj akademiji možete pogledati galeriju fotografija.