LEGIRANJE, NE DROGIRANJE
Autor: Kristina Jurić, 19. 2. 2022.

U sklopu programa održano je predavanje za učenike srednjih škola koji su smješteni u Učeničkom domu Trgovačke i komercijalne škole „Davor Milas“ i učenike (goste) iz Učeničkog doma Ugostiteljsko-turističke škole. Predavanje je održala policijska službenica, gospođa Ivana Perić.

Bilo je govora  o vrstama droga, posljedicama zlouporabe i trenutnim stanjem u Osječko-baranjskoj županiji. Učenicima se naglasilo kako je važno biti na oprezu te da u situacijama kada primijete sumnjive supstance ili njihovu konzumaciju, obavijeste roditelje, učitelje ili policiju. Današnji problemi ovisnosti ne poznaju dob, društvene strukture niti spol te će u okviru preventivnog projekta Legiranje, ne drogiranje PU osječko-baranjska intenzivirati aktivnosti vezane uz prevenciju zlouporabe droga i drugih oblika ovisnosti.